Psammo terapia - tradícia, ktorá sa datuje už tisícky rokov

Psamoterapia (liečba horúcim pieskom) bola pôvodne použitá v starovekom Egypte na lekársku liečbu radu ochorení v rozsahu od skoliózy po zápalové ochorenia. Dnes je termálna terapia využívaná vo wellness a kúpeľných strediskách, aby poskytla duševnú a fyzickú relaxáciu. Skupina Gharieni vytvorila kremenné pieskové lôžko, aby využila tieto skúsenosti a poskytla maximálny komfort hosťom, ktorí chcú využiť výhody liečby pieskom. Integrovaná aromaterapia, inverzná terapia, masáž pohyblivým pieskom - všetko na dotyk tlačidla vo vás zanechá jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.

V roku 1980 sa na ostrove Ischia nachádzajúcom sa v talianskej stredomorskej oblasti, Rita Blum ponorila do postele s horúcim pieskom, po čom sa cítila úplne omladená a znovuzrodená. Po svojom návrate do Nemecka, jej manžel použil svoje tesárske zručnosti na vybudovanie konštrukcie, integroval vyhrievanie a naplnil ju pieskom. Rita testovala pieskovú posteľ a vyhlásila, že replikuje výhody Ischie, čím sa vytvoril prvý prototyp súčasného slávneho modelu MLX Quartz. Čoskoro začali komercializovať svoj vynález, ktorý uchvátil spoločnosť Gharieni Group, v tej dobe výrobcu zdravotníckej techniky. Spojili sa s pôvodným vynálezcom a spolupracovali na zdokonalení produktu, čím vytvorili majstrovské diela.

Vysoká funkčnosť s dokonalým dizajnom s dávnymi terapeutickými vlastnosťami na podporu wellness v každom letovisku alebo kúpeľnom prostredí.

UŽITE SI PLÁŽ KDEKOĽVEK STE

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, či už v mestskom prostredí, v džungli, alebo dokonca v horách, teraz môžete priniesť výhody kremenného piesku na pláži do svojho strediska alebo wellness centra a znovu využiť výhody liečby pieskom. Naplňte MLX Quartz  s pokrytým alfa kremenným pieskom a poskytnite hosťom a klientom skutočne jedinečný zážitok.

Prečo kremenný piesok? Najprv to nádherne konturuje telo tak, aby zmiernilo akékoľvek nepohodlie tým, že vytvorí zaobaľujúci efekt a obklopuje končatiny teplým pieskom. Samotný piesok uchováva teplo pri optimálnej teplote, aby poskytol všetky výhody liečby a je ľahko ovládateľný prostredníctvom dotykového panelu umiestneného na spodku stola. MLX Quartz môže obsahovať aj vstavaný systém, ktorý vytvára piesočnú vlnu, ktorá jemne masíruje chrbát a krk, vďaka čomu je možné poskytnúť klientom zážitok aj bez terapeuta.

Taktiež sa využívajú doplnky ako kremenné mešce, horúce kamene, tibetské misy (singing bowls), zábalové terapie,exfoliácia a podobne.

Neexistujú žiadne obmedzenia na vytváranie jedinečných a nezabudnuteľných zážitkov pre hosťa.

Hlavné vlastnosti:

 • vyrobené z masívneho dreva

 • naplnené kremenným pieskom

 • nastaviteľný nepretržitý ohrev

 • dva zdvíhacie stĺpy pre nastavenie výšky a sklonu

 • odkladací priestor a dve zásuvky

 • opierka hlavy s otvorom na tvár

 • voliteľný matrac pre klasickú masáž

 • voliteľný  systém dávkovania vôní

 • voliteľný Dynamic Flow System - masáž pomocou piesočnej vlny

 • voliteľné LED osvetlenie

Špecifikácia:

 • Výška: 65 - 90cm

 • Dĺžka: 216cm

 • Dĺžka modelu Square XL: 226cm

 • Šírka: 86cm

 • Zdvíhacia kapacita: 130kg

 • nosnosť povrchu: 150kg

Zabudovaný ovládací panel umožňuje jednoduché ovládanie výšky a sklonu počas terapie.

Pohodlná mäkká opierka hlavy s otvorom na tvár.

Voliteľný odnímateľný matrac pre klasickú masáž.

PLNE VYBAVENÝ - VÝBAVA PRE LEPŠIU RELAXÁCIU

 

Tento jedinečný wellness zážitok je doplnený teplými pieskovými mešcami a teplým, voňavým olejom. Mäkká tlaková masáž s teplo-držiacim obkladom umožňuje cielenú stimuláciu teploty a stimuluje reflexné zóny pokožky. Dosahuje sa tak uvoľnenie svalov a reflexný účinok na vnútorné orgány. Súčasne sa aktivuje celý energetický tok tela a uvoľňujú sa energetické bloky.

Alternatívne kremeňové zmesi

Až doteraz MLX Quartz ponúkal iba základný kremenný piesok alebo exkluzívnejšie verzie zlatých alebo medených náterových zmesí.
Gharieni teraz ponúka širokú škálu farebných kremenných a hybridných kremenných zmesí, ktoré je možné prispôsobiť špecifickým postupom a konceptom.

Baltský západ slnka - zmes s jantárom

Obsahuje zmes kremenného piesku a vysoko kvalitného baltského jantáru.
Už mnoho storočí je jantár uznávaný za svoje liečivé sily, ako aj kameň bezpečnosti, dôvery a spásy.

Jantár má nasledujúce vlastnosti:

Podporuje imunitný systém
Detoxifikujte telo
Poskytuje energizujúci efekt
Prináša mier a harmóniu

Himalájska soľ - zmes piesku a soli

Táto inovatívna zmes kombinuje pozitívne vlastnosti teplého kremenného piesku s priaznivými účinkami kamennej soli zozbieranej z Himalájí. Vďaka nastaviteľnému ohrevu zmesi kremeňa a soli sa uvoľňujú negatívne ióny soli, čím sa vytvára ionizovaný vzduch, ktorý replikuje mikroklímu pobrežných oblastí.

Ionizovaný vzduch má nasledujúce vlastnosti:

Zlepšuje príjem kyslíka počas inhalácie
Má relaxačný a upokojujúci účinok
Stimuluje imunitný systém a metabolizmus
Má antibakteriálne a protizápalové účinky

Oceán - farebná zmes piesku

Špeciálna kombinácia modrej, bielej a šedej  zrkadlovej oceánovej panorámy azurových farieb. Ideálny výber pre kúpele / strediská nachádzajúce sa v prímorských lokalitách,

Liečba mešcami s kremenným pieskom

 

Táto wellness skúsenosť sa vykonáva s vyhrievanými pieskovými mešcami a teplým, voňavým olejom. Použitie synchronizovaných jemných tlakových masážnych techník s teplom zachytávajúcimi mešcami, umožňuje zacieliť sa na špecifické reflexné zóny tela a súčasne stimulovať teplotu pokožky. Funguje na celom energetickom toku tela na zvýšenie svalovej relaxácie, uvoľnenie energetických blokád a tiež pozitívne ovplyvnenie vnútorných orgánov.

Mešce sú k dispozícii s ohrievačom ako štartovacia súprava alebo sa dajú kúpiť samostatne.