top of page

Psammo terapia - tradícia, ktorá sa datuje už tisícky rokov

Psamoterapia (liečba horúcim pieskom) bola pôvodne použitá v starovekom Egypte na lekársku liečbu radu ochorení v rozsahu od skoliózy po zápalové ochorenia. Dnes je termálna terapia využívaná vo wellness a kúpeľných strediskách, aby poskytla duševnú a fyzickú relaxáciu. Skupina Gharieni vytvorila kremenné pieskové lôžko, aby využila tieto skúsenosti a poskytla maximálny komfort hosťom, ktorí chcú využiť výhody liečby pieskom. Integrovaná aromaterapia, inverzná terapia, masáž pohyblivým pieskom - všetko na dotyk tlačidla vo vás zanechá jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.

V roku 1980 sa na ostrove Ischia nachádzajúcom sa v talianskej stredomorskej oblasti, Rita Blum ponorila do postele s horúcim pieskom, po čom sa cítila úplne omladená a znovuzrodená. Po svojom návrate do Nemecka, jej manžel použil svoje tesárske zručnosti na vybudovanie konštrukcie, integroval vyhrievanie a naplnil ju pieskom. Rita testovala pieskovú posteľ a vyhlásila, že replikuje výhody Ischie, čím sa vytvoril prvý prototyp súčasného slávneho modelu MLX Quartz. Čoskoro začali komercializovať svoj vynález, ktorý uchvátil spoločnosť Gharieni Group, v tej dobe výrobcu zdravotníckej techniky. Spojili sa s pôvodným vynálezcom a spolupracovali na zdokonalení produktu, čím vytvorili majstrovské diela.

Vysoká funkčnosť s dokonalým dizajnom s dávnymi terapeutickými vlastnosťami na podporu wellness v každom letovisku alebo kúpeľnom prostredí.