top of page

Psammo terapia - tradícia, ktorá sa datuje už tisícky rokov

Psamoterapia (liečba horúcim pieskom) bola pôvodne použitá v starovekom Egypte na lekársku liečbu radu ochorení v rozsahu od skoliózy po zápalové ochorenia. Dnes je termálna terapia využívaná vo wellness a kúpeľných strediskách, aby poskytla duševnú a fyzickú relaxáciu. Skupina Gharieni vytvorila kremenné pieskové lôžko, aby využila tieto skúsenosti a poskytla maximálny komfort hosťom, ktorí chcú využiť výhody liečby pieskom. Integrovaná aromaterapia, inverzná terapia, masáž pohyblivým pieskom - všetko na dotyk tlačidla vo vás zanechá jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.

V roku 1980 sa na ostrove Ischia nachádzajúcom sa v talianskej stredomorskej oblasti, Rita Blum ponorila do postele s horúcim pieskom, po čom sa cítila úplne omladená a znovuzrodená. Po svojom návrate do Nemecka, jej manžel použil svoje tesárske zručnosti na vybudovanie konštrukcie, integroval vyhrievanie a naplnil ju pieskom. Rita testovala pieskovú posteľ a vyhlásila, že replikuje výhody Ischie, čím sa vytvoril prvý prototyp súčasného slávneho modelu MLX Quartz. Čoskoro začali komercializovať svoj vynález, ktorý uchvátil spoločnosť Gharieni Group, v tej dobe výrobcu zdravotníckej techniky. Spojili sa s pôvodným vynálezcom a spolupracovali na zdokonalení produktu, čím vytvorili majstrovské diela.

Vysoká funkčnosť s dokonalým dizajnom s dávnymi terapeutickými vlastnosťami na podporu wellness v každom letovisku alebo kúpeľnom prostredí.

Gharieni MLX Quartz video
Play Video

UŽITE SI PLÁŽ KDEKOĽVEK STE

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, či už v mestskom prostredí, v džungli, alebo dokonca v horách, teraz môžete priniesť výhody kremenného piesku na pláži do svojho strediska alebo wellness centra a znovu využiť výhody liečby pieskom. Naplňte MLX Quartz  s pokrytým alfa kremenným pieskom a poskytnite hosťom a klientom skutočne jedinečný zážitok.

Prečo kremenný piesok? Najprv to nádherne konturuje telo tak, aby zmiernilo akékoľvek nepohodlie tým, že vytvorí zaobaľujúci efekt a obklopuje končatiny teplým pieskom. Samotný piesok uchováva teplo pri optimálnej teplote, aby poskytol všetky výhody liečby a je ľahko ovládateľný prostredníctvom dotykového panelu umiestneného na spodku stola. MLX Quartz môže obsahovať aj vstavaný systém, ktorý vytvára piesočnú vlnu, ktorá jemne masíruje chrbát a krk, vďaka čomu je možné poskytnúť klientom zážitok aj bez terapeuta.

Taktiež sa využívajú doplnky ako kremenné mešce, horúce kamene, tibetské misy (singing bowls), zábalové terapie,exfoliácia a podobne.

Neexistujú žiadne obmedzenia na vytváranie jedinečných a nezabudnuteľných zážitkov pre hosťa.

psammo_konzepte_schmales_querformat_unte

Hlavné vlastnosti:

 • vyrobené z masívneho dreva

 • naplnené kremenným pieskom

 • nastaviteľný nepretržitý ohrev

 • dva zdvíhacie stĺpy pre nastavenie výšky a sklonu

 • odkladací priestor a dve zásuvky

 • opierka hlavy s otvorom na tvár

 • voliteľný matrac pre klasickú masáž

 • voliteľný  systém dávkovania vôní

 • voliteľný Dynamic Flow System - masáž pomocou piesočnej vlny

 • voliteľné LED osvetlenie

quartz wallnut.jpg

Špecifikácia:

 • Výška: 65 - 90cm

 • Dĺžka: 216cm

 • Dĺžka modelu Square XL: 226cm

 • Šírka: 86cm

 • Zdvíhacia kapacita: 130kg

 • nosnosť povrchu: 150kg

quartz qhite.jpg
sklon quartz.jpg

Zabudovaný ovládací panel umožňuje jednoduché ovládanie výšky a sklonu počas terapie.

otvor na tvar.jpg

Pohodlná mäkká opierka hlavy s otvorom na tvár.

matrac quartz.jpg

Voliteľný odnímateľný matrac pre klasickú masáž.

PLNE VYBAVENÝ - VÝBAVA PRE LEPŠIU RELAXÁCIU

 

Tento jedinečný wellness zážitok je doplnený teplými pieskovými mešcami a teplým, voňavým olejom. Mäkká tlaková masáž s teplo-držiacim obkladom umožňuje cielenú stimuláciu teploty a stimuluje reflexné zóny pokožky. Dosahuje sa tak uvoľnenie svalov a reflexný účinok na vnútorné orgány. Súčasne sa aktivuje celý energetický tok tela a uvoľňujú sa energetické bloky.

Dotykový ovládací panel

Dotykový ovládací panel

Jednoducho použiteľný dotykový panel je zabudovaný do stola a umožňuje bezproblémovú integráciu ovládacích prvkov bez káblov. Všetky funkcie sú predprogramovateľné a môžu byť prispôsobené jedným dotykom. Funkcie teploty, sklonu a dynamického masážneho systému sú ľahko nastaviteľné pre najvyššiu a nepretržitú transformačnú skúsenosť.

Dávkovač vôní

Dávkovač vôní

Nová inovácia od Gharieni, ktorá dodáva jedinečnú zložku a robí zážitok skutočne multi-senzorickým. aromaterapeutické kapsuly rozptyľujú vopred vybranú vôňu, ktorá obklopuje ležiaceho hosťa. Drobné difúzory umiestnené v interiéri hlavovej časti ticho uvoľňujú vôňu a jemne zahaľujú hosťa do stavu uvoľnenia.

Systém pohyblivej piesočnej vlny

Systém pohyblivej piesočnej vlny

Umocnite zážitok z piesku pomocou plne integrovaného masážneho systému, ktorý jemne masíruje krk a chrbát. Vopred naprogramovateľné vzduchové vankúše sa nafúkujú alebo vyfúkujú, čím sa vytvára vlnový pocit, ktorý môže dopĺňať zážitok z terapie alebo može byť ponúkaný samostatne.

Inverzná terapia

Inverzná terapia

Tiež známa ako nulová gravitácia, inverzná terapia vytvára ideálne roztiahnutie, ktoré zlepšuje zdravie chrbtice a zameriava sa na jej bolesti tým, že pomáha: 1. Rehydratujte disky 2. Znižuje nervový tlak 3. Vyrovnáva chrbticu 4. Odľahčuje napäté svaly 5. Pomáha zbaviť sa stresu 6. Zlepšuje zdravie kĺbov 7. Zvyšuje flexibilitu 8. Zlepšuje kondíciu a posiluje core svalový systém

LED osvetlenie

LED osvetlenie

Prinášanie špičkových technológií do našich produktov je charakteristická vlastnosť značky Gharieni. Zabudovanie LED osvetlenia do modelu MLX Quartz vytvára pre hostí jedinečný zážitok z vnorenia sa do jemnej farby osvetlenia.

Odkladací priestor

Odkladací priestor

Projektovanie čistého a odľahčeného vzhľadu v terapeutických miestnostiach je uľahčené pomocou priestranných úložných priestorov Gharieni, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti terapeutického stola. Dostatočne veľké, aby uspokojili všetky nevyhnutné potreby terapie.

Rôzne zafarbenia piesku

Rôzne zafarbenia piesku

Vnútorná piesočná výplň je tiež prispôsobiteľná a kremenný piesok môže byť buď v naturálnej farbe, zafarbený alebo pre ešte luxusnejšie zážitky môže byť doplnený o jantár alebo zmiešaný s perzskou morskou soľou.

Rôzne prevedenia

Rôzne prevedenia

Rôzne úpravy modelu MLX Quartz, ako napr. prevedenie s ostrými alebo zaoblenými rohmi ako aj v rôzne farebné prevedenia sú voliteľnými možnosťami tohto modelu.

Alternatívne kremeňové zmesi

Až doteraz MLX Quartz ponúkal iba základný kremenný piesok alebo exkluzívnejšie verzie zlatých alebo medených náterových zmesí.
Gharieni teraz ponúka širokú škálu farebných kremenných a hybridných kremenných zmesí, ktoré je možné prispôsobiť špecifickým postupom a konceptom.

Baltský západ slnka - zmes s jantárom

Obsahuje zmes kremenného piesku a vysoko kvalitného baltského jantáru.
Už mnoho storočí je jantár uznávaný za svoje liečivé sily, ako aj kameň bezpečnosti, dôvery a spásy.

Jantár má nasledujúce vlastnosti:

Podporuje imunitný systém
Detoxifikujte telo
Poskytuje energizujúci efekt
Prináša mier a harmóniu

Himalájska soľ - zmes piesku a soli

Táto inovatívna zmes kombinuje pozitívne vlastnosti teplého kremenného piesku s priaznivými účinkami kamennej soli zozbieranej z Himalájí. Vďaka nastaviteľnému ohrevu zmesi kremeňa a soli sa uvoľňujú negatívne ióny soli, čím sa vytvára ionizovaný vzduch, ktorý replikuje mikroklímu pobrežných oblastí.

Ionizovaný vzduch má nasledujúce vlastnosti:

Zlepšuje príjem kyslíka počas inhalácie
Má relaxačný a upokojujúci účinok
Stimuluje imunitný systém a metabolizmus
Má antibakteriálne a protizápalové účinky

Oceán - farebná zmes piesku

Špeciálna kombinácia modrej, bielej a šedej  zrkadlovej oceánovej panorámy azurových farieb. Ideálny výber pre kúpele / strediská nachádzajúce sa v prímorských lokalitách,

Snímka_obrazovky_2019-01-02_o_15.49.25.p
Snímka_obrazovky_2019-01-02_o_15.49.33.p
Snímka_obrazovky_2019-01-02_o_15.49.40.p

Liečba mešcami s kremenným pieskom

 

Táto wellness skúsenosť sa vykonáva s vyhrievanými pieskovými mešcami a teplým, voňavým olejom. Použitie synchronizovaných jemných tlakových masážnych techník s teplom zachytávajúcimi mešcami, umožňuje zacieliť sa na špecifické reflexné zóny tela a súčasne stimulovať teplotu pokožky. Funguje na celom energetickom toku tela na zvýšenie svalovej relaxácie, uvoľnenie energetických blokád a tiež pozitívne ovplyvnenie vnútorných orgánov.

Mešce sú k dispozícii s ohrievačom ako štartovacia súprava alebo sa dajú kúpiť samostatne.

gharieni_sandstempel_waermer.jpg
gharieni_sandstempel_behandlung_02.jpg
MLX Quartz ponuka
bottom of page