top of page

MICROSALT

nová úroveň soľnej inhalácie

Vynikajúce zariadenie nie len pre sauny

csm_SPX_Awards_2016-17_EN_transparent_5c

Nová dimenzia soľnej inhalácie

Veľmi pohodlné zariadenie, s jednoduchou obsluhou a údržbou, vo veľmi praktickom prevedení: SaltProX je prvé Microsalt zariadenie určené špeciálne pre súkromne využitie. Pozitívne účinky suchej soli sa preukázali v mnohých vedeckých štúdiách. Táto jedinečná a patentovaná technológia Microsalt je teraz vďaka zariadeniu SaltProXu ľahko dostupná aj pre domáce použitie. SaltProX môže byť jednoducho integrovaný do každej sauny, či infra kabíny, vďaka svojmu modernému a nadčasovému dizajnu a vďaka  prevádzke na batériu je jeho použitie veľmi flexibilné.

Microsalt 1

Dokonalá kombinácia pre váš zdravý životný štýl

Existuje veľa dobrých dôvodov pre saunu alebo infračervenú kabínu. Tu je ešte jeden: So SaltProX je možné každú saunu alebo infračervenú kabínu premeniť na soľnú inhalačnú miestnosť, nakoľko je navrhnutá pre použitie v saunách, pretože iba tu je možné bez problémov nastaviť relatívnu vlhkosť na menej ako 40% , čím sa vytvorí príjemná mikroklíma s vysokou koncentráciou aerosolu. Tento suchý soľný aerosól je v kabíne rovnomerne rozložený. Výsledok: maximálny úžitok pre vás s minimálnym úsilím.

Microsalt 3

Jedna procedúra, veľa výhod: koncept Microsalt

Do tváre vanie jemný vánok, okolo tvojich nôh špliecha voda. Na perách cítiť chuť soli. Návšteva pri mori je blahodarný zážitok. Nielen pre dušu, ale najmä pre dýchacie cesty. Preto je procedúra Microsalt obzvlášť prospešná pre ľudí s respiračnými poruchami. Vďaka svojej neviditeľnej mlecej technológii vytvára Microsalt SaltProX mimoriadne jemný soľný aerosól najvyššej kvality, ktorý sa potom šíri do celého priestoru sauny alebo infra kabíny. Aplikácia Microsalt vedie k hĺbkovému vyčisteniu dýchacích ciest až po najjemnejšie alveoly, ako aj k očisteniu a revitalizácii pokožky. Pravidelné procedúry inhalácie Microsalt taktiež  podporujú imunitný systém .

Microsalt sa odporúča najmä pri sennej nádche, astme, bronchitíde, cystickej fibróze alebo pri chronických ochoreniach pľúc. Microsalt je vhodný aj pre ľudí, ktorí často trpia nachladnutím alebo zápasia so zápalom dutín, ako aj pre ľudí s kožnými chorobami, poruchami spánku alebo depresiami.

Rovnako prínosné ako pobyt pri mori

• Suché soľné aerosóly majú silné hygroskopické vlastnosti a pomáhajú rozpúšťať sekréty uložené v dýchacích cestách.

• Suché soľné aerosóly majú protizápalový a dezinfekčný účinok.

• Suché soľné aerosóly stimulujú odstraňovanie hlienu a nečistôt z dýchacích ciest.

• S viac ako 99% chloridom sodným má prírodná kamenná soľ použitá na aplikáciu Microsalt najvyššiu čistotu zistenú v prírode.

Hĺbka prieniku soľou-obohateného vzduchu do dýchacích ciest

pri použití konvenčnej technológie

pri použití  technológie Microsalt

Microsalt 4
Microsalt 5

Intuitívne ovládanie

Jednoducho predhrejte saunovú kabínu na 30 až 50 ° C, umiestnite zariadenie dovnútra, potom zapnite hlavný vypínač Microsalt a do zariadenia vložte nádobu na soľ. Po stlačení tlačidla Štart / Stop  zariadenie začne tvoriť soľnú aerosol. Asi po desiatich minútach je v kabíne optimálna koncentrácia suchej soli a farba svetla sa mení z oranžovej na modrú. Teraz môžete začať s inhaláciou. Po jednej hodine sa zariadenie automaticky vypne.

Jednoduchosť v každom detaile

Microsalt SaltProX používa špeciálne porciované soľné balíčky, ktoré obsahujú optimálnu dávku suchej kvalitnej soli pre jednu aplikáciu. Množstvo v balíčkoch je určené na maximálne odporúčané trvanie aplikácie jednu hodinu. Ak chcete zariadenie pripraviť na použitie, jednoducho vyberte nádobu zo zariadenia a vložte obsah soľného balíčka spolu s drvičkou z nehrdzavejúcej ocele. Potom jednoducho vložte šálku späť do zariadenia - hotovo. Tento postup je veľmi jednoduchý, pretože vodiaca konzola automaticky navedie pohár so soľou  do správnej polohy.

Veľmi flexibilné

Inštalácia zariadenia SaltProX je taká ľahká, že by to zvládlo aj dieťa: zariadenie je pripevnené k stene pomocou dodaného držiaka na stenu a dá sa kedykoľvek ľahko odstrániť. Po približne 1,5 hodinách nabíjania bude mať batéria dostatočné nabitie pre tri až päť aplikácií.

Kotva 1

Jednoduchá inhalácia soli vďaka sofistikovaným technológiám

Vďaka svojej neviditeľnej mlecej technológii vytvára Microsalt SaltProX mimoriadne jemný soľný aerosól najvyššej kvality, ktorý sa potom šíri do priestoru sauny alebo infra kabíny. Kvôli treniu jednotlivých kryštálov soli sa tieto drvia na veľmi jemný prášok a tiež sa záporne nabijú (triboelektrický účinok). Výsledná ionizácia jednotlivých častíc soli zvyšuje distribúciu v priestore a tým aj čistenie vzduchu, ktorý je neustále v kontakte s dýchacími cestami a pokožkou. Pri vdýchnutí sa tieto jemné častice soli - na rozdiel od bežných aplikácií soli - šíria po celom dýchacom systéme, od nosa, dutín, hrdla až do celej oblasti pľúc, kde napomáhajú vykašliavaniu.

Microsalt ponuka
bottom of page