top of page

Psammo terapie - tradice stará tisíce let

Psamoterapia (liečba horúcim pieskom) bola pôvodne použitá v starovekom Egypte na lekársku liečbu radu ochorení v rozsahu od skoliózy po zápalové ochorenia. Dnes je termálna terapia využívaná vo wellness a kúpeľných strediskách, aby poskytla duševnú a fyzickú relaxáciu. Skupina Gharieni vytvorila kremenné pieskové lôžko, aby využila tieto skúsenosti a poskytla maximálny komfort hosťom, ktorí chcú využiť výhody liečby pieskom. Integrovaná aromaterapia, inverzná terapia, masáž pohyblivým pieskom - všetko na dotyk tlačidla vo vás zanechá jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.

V roku 1980 sa na ostrove Ischia nachádzajúcom sa v talianskej stredomorskej oblasti, Rita Blum ponorila do postele s horúcim pieskom, po čom sa cítila úplne omladená a znovuzrodená. Po svojom návrate do Nemecka, jej manžel použil svoje tesárske zručnosti na vybudovanie konštrukcie, integroval vyhrievanie a naplnil ju pieskom. Rita testovala pieskovú posteľ a vyhlásila, že replikuje výhody Ischie, čím sa vytvoril prvý prototyp súčasného slávneho modelu MLX Quartz. Čoskoro začali komercializovať svoj vynález, ktorý uchvátil spoločnosť Gharieni Group, v tej dobe výrobcu zdravotníckej techniky. Spojili sa s pôvodným vynálezcom a spolupracovali na zdokonalení produktu, čím vytvorili majstrovské diela.

Vysoká funkčnosť s dokonalým dizajnom s dávnymi terapeutickými vlastnosťami na podporu wellness v každom letovisku alebo kúpeľnom prostredí.

Gharieni MLX Quartz video
Přehrát video

UŽIJTE SI PLÁŽ, AŤ JSTE KDEKOLI

Bez ohledu na to, kde se nacházíte, ať už v městském prostředí, v džungli nebo dokonce v horách, můžete nyní přenést výhody křemenného písku na pláži do svého letoviska nebo wellness centra a využívat výhod terapie pískem. Naplňte křemenný písek MLX Quartz křemenným pískem pokrytým alfou a poskytněte svým hostům a klientům skutečně jedinečný zážitek.

Proč křemenný písek? Zaprvé krásně tvaruje tělo, aby zmírnil veškeré nepohodlí tím, že vytváří opalovací efekt a obaluje končetiny teplým pískem. Samotný písek udržuje teplo při optimální teplotě, aby poskytoval všechny výhody ošetření, a snadno se používá prostřednictvím dotykového panelu umístěného na spodní straně stolu. Součástí přístroje MLX Quartz může být také vestavěný systém, který vytváří pískovou vlnu, jež jemně masíruje záda a krk, což umožňuje poskytnout klientům zážitek bez přítomnosti terapeuta.

Používají se také doplňky, jako jsou křemenné mísy, horké kameny, tibetské mísy (zpívající mísy), zábalové terapie,peeling a další.

Při vytváření jedinečného a nezapomenutelného zážitku pro hosta neexistují žádná omezení.

psammo_konzepte_schmales_querformat_unte

Hlavní charakteristiky:

    z masivního dřeva

    plněný křemenným pískem

    nastavitelný plynulý ohřev

    dva zvedací sloupy pro nastavení výšky a sklonu

    úložný prostor a dvě zásuvky

    opěrka hlavy s otvorem pro obličej

    volitelná matrace pro klasickou masáž

    volitelný systém dávkování vůně

    volitelný systém Dynamic Flow - masáž pískovými vlnami

    volitelné LED osvětlení

quartz wallnut.jpg

Špecifikácia:

  • Výška: 65 - 90cm

  • Dĺžka: 216cm

  • Dĺžka modelu Square XL: 226cm

  • Šírka: 86cm

  • Zdvíhacia kapacita: 130kg

  • nosnosť povrchu: 150kg

quartz qhite.jpg
sklon quartz.jpg

Vestavěný ovládací panel umožňuje snadné ovládání výšky a sklonu během terapie.

otvor na tvar.jpg

Pohodlná mäkká opierka hlavy s otvorom na tvár.

matrac quartz.jpg

Volitelná odnímatelná matrace pro klasickou masáž.

PLNE VYBAVENÝ - VÝBAVA PRE LEPŠIU RELAXÁCIU

 

Tento jedinečný wellness zážitok je doplnený teplými pieskovými mešcami a teplým, voňavým olejom. Mäkká tlaková masáž s teplo-držiacim obkladom umožňuje cielenú stimuláciu teploty a stimuluje reflexné zóny pokožky. Dosahuje sa tak uvoľnenie svalov a reflexný účinok na vnútorné orgány. Súčasne sa aktivuje celý energetický tok tela a uvoľňujú sa energetické bloky.

Dotykový ovládací panel

Dotykový ovládací panel

Jednoducho použiteľný dotykový panel je zabudovaný do stola a umožňuje bezproblémovú integráciu ovládacích prvkov bez káblov. Všetky funkcie sú predprogramovateľné a môžu byť prispôsobené jedným dotykom. Funkcie teploty, sklonu a dynamického masážneho systému sú ľahko nastaviteľné pre najvyššiu a nepretržitú transformačnú skúsenosť.

Dávkovač vôní

Dávkovač vôní

Nová inovácia od Gharieni, ktorá dodáva jedinečnú zložku a robí zážitok skutočne multi-senzorickým. aromaterapeutické kapsuly rozptyľujú vopred vybranú vôňu, ktorá obklopuje ležiaceho hosťa. Drobné difúzory umiestnené v interiéri hlavovej časti ticho uvoľňujú vôňu a jemne zahaľujú hosťa do stavu uvoľnenia.

Systém pohyblivej piesočnej vlny

Systém pohyblivej piesočnej vlny

Umocnite zážitok z piesku pomocou plne integrovaného masážneho systému, ktorý jemne masíruje krk a chrbát. Vopred naprogramovateľné vzduchové vankúše sa nafúkujú alebo vyfúkujú, čím sa vytvára vlnový pocit, ktorý môže dopĺňať zážitok z terapie alebo može byť ponúkaný samostatne.

Inverzná terapia

Inverzná terapia

Tiež známa ako nulová gravitácia, inverzná terapia vytvára ideálne roztiahnutie, ktoré zlepšuje zdravie chrbtice a zameriava sa na jej bolesti tým, že pomáha: 1. Rehydratujte disky 2. Znižuje nervový tlak 3. Vyrovnáva chrbticu 4. Odľahčuje napäté svaly 5. Pomáha zbaviť sa stresu 6. Zlepšuje zdravie kĺbov 7. Zvyšuje flexibilitu 8. Zlepšuje kondíciu a posiluje core svalový systém

LED osvetlenie

LED osvetlenie

Prinášanie špičkových technológií do našich produktov je charakteristická vlastnosť značky Gharieni. Zabudovanie LED osvetlenia do modelu MLX Quartz vytvára pre hostí jedinečný zážitok z vnorenia sa do jemnej farby osvetlenia.

Odkladací priestor

Odkladací priestor

Projektovanie čistého a odľahčeného vzhľadu v terapeutických miestnostiach je uľahčené pomocou priestranných úložných priestorov Gharieni, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti terapeutického stola. Dostatočne veľké, aby uspokojili všetky nevyhnutné potreby terapie.

Rôzne zafarbenia piesku

Rôzne zafarbenia piesku

Vnútorná piesočná výplň je tiež prispôsobiteľná a kremenný piesok môže byť buď v naturálnej farbe, zafarbený alebo pre ešte luxusnejšie zážitky môže byť doplnený o jantár alebo zmiešaný s perzskou morskou soľou.

Rôzne prevedenia

Rôzne prevedenia

Rôzne úpravy modelu MLX Quartz, ako napr. prevedenie s ostrými alebo zaoblenými rohmi ako aj v rôzne farebné prevedenia sú voliteľnými možnosťami tohto modelu.

Alternativní směsi křemene

Společnost MLX Quartz dosud nabízela pouze základní křemenný písek nebo exkluzivnější verze zlatých či měděných nátěrových směsí.
Společnost Gharieni nyní nabízí širokou škálu barevných křemenných a hybridních křemenných směsí, které lze přizpůsobit konkrétním postupům a koncepcím.

Baltský západ slunce - směs s jantarem

Obsahuje směs křemenného písku a kvalitního baltského jantaru.
Jantar je po mnoho staletí uznáván pro své léčivé schopnosti a také jako kámen bezpečí, důvěry a spásy.

Jantar má následující vlastnosti:

podporuje imunitní systém
Detoxikuje organismus
Poskytuje energizující účinek
Přináší klid a harmonii

Himálajská sůl - směs písku a soli

Tato inovativní směs kombinuje pozitivní vlastnosti teplého křemenného písku s blahodárnými účinky kamenné soli sbírané v Himálaji. Díky nastavitelnému zahřívání směsi křemene a soli se uvolňují záporné ionty soli a vytvářejí ionizovaný vzduch, který kopíruje mikroklima pobřežních oblastí.

Ionizovaný vzduch má následující vlastnosti:

Zlepšuje příjem kyslíku při vdechování.
Má relaxační a uklidňující účinek
stimuluje imunitní systém a metabolismus
Má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Oceán - farebná zmes piesku

Špeciálna kombinácia modrej, bielej a šedej  zrkadlovej oceánovej panorámy azurových farieb. Ideálny výber pre kúpele / strediská nachádzajúce sa v prímorských lokalitách,

Snímka_obrazovky_2019-01-02_o_15.49.25.p
Snímka_obrazovky_2019-01-02_o_15.49.33.p
Snímka_obrazovky_2019-01-02_o_15.49.40.p

Liečba mešcami s kremenným pieskom

 

Táto wellness skúsenosť sa vykonáva s vyhrievanými pieskovými mešcami a teplým, voňavým olejom. Použitie synchronizovaných jemných tlakových masážnych techník s teplom zachytávajúcimi mešcami, umožňuje zacieliť sa na špecifické reflexné zóny tela a súčasne stimulovať teplotu pokožky. Funguje na celom energetickom toku tela na zvýšenie svalovej relaxácie, uvoľnenie energetických blokád a tiež pozitívne ovplyvnenie vnútorných orgánov.

Mešce sú k dispozícii s ohrievačom ako štartovacia súprava alebo sa dajú kúpiť samostatne.

gharieni_sandstempel_waermer.jpg
gharieni_sandstempel_behandlung_02.jpg
MLX Quartz ponuka
bottom of page